راه های از بین بردن جای جوش

راه های از بین بردن جای جوش

آکنه و جوش تجربه ناخوشایند بسیاری از افراد در سنین بلوغ و نوجوانی است که معمولا بعد از این سنین از بین میرود. اما اسکار بازمانده از آن ها تا آخر عمر روی پوست باقی می ماند و زیبایی پوست صورت را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله به معرفی ۲ تکنیک کاربردی برای از بین بردن جای جوش می پردازیم.

ساب سیژن (subcision)

به آزاد کردن چسبندگی های میان پوست و بافت همبند زیر آنها ساب سیژن گفته می شود. این روش بیشتر برای ترمیم فرورفتگی محل جوش های عمیق که ناشی از آکنه یا همان جوش های جوانی ست، کاربرد دارد. از آنجا که چسبندگی و فیبروز زیر محل جوش از اصلی ترین عوامل فرو رفتگی پوست است (موجب کشیده شدن پوست به داخل می گردد)، بخش ضروری برای درمان این نوع ضایعات پوستی آزاد کردن این نوع چسبندگی هاست.

در این روش از وسیله ابداعی ساب سیژن استفاده می شود. از آنجا که این دستگاه تحول بزرگی در درمان جای جوش، جای زخم هایی چون سالک، جوانسازی پوست در افراد مسن و… ایجاد کرده است، این روزها تقریبا در همه کلینیک های درمانی این روش بکار برده می شود.

لازم بذکر است که ساب سیژن بطور کلی بیشتر برای افراد با خط خنده عمیق، افراد مسن با چین و چروک های آشکار و افرادی که دارای محل های جوش عمیق و فرو رفته هستند، توصیه می شود.

و به عنوان نکته پایانی بهتر است بدانید برای درمان موثر جای جوش بهتر است علاوه بر ساب سیژن از روش های درمان ترکیبی نظیر لیزر درمانی، پیلینگ شیمیایی، پانچ و… استفاده کنید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا همان CIT یکی دیگر از راه های از بین بردن جای جوش است که با تحریک کلاژن سازی، ترمیم ساختار پوست آسیب دیده و تغییر کرده را موجب می شود.

در این روش درمانی چند سوزن خیلی ظریف و استریل شده با سرعت و عمق مشخص شده بوسیله پزشک متخصص به شکل همزمان وارد لایه درم پوست می شوند که در این حالت باعث فعال شدن سیستم ایمنی بدن شده و موجب افزایش تولید رشته های کلاژن و الاستین و بالا رفتن ضخامت لایه اپیدرم پوست می گردد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.