لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

بهترین و مجهزترین مرکز درمانی و کلینیک زیبایی و لیزر در غرب تهران .44232320 -44382045 -تخفیف ویژه 50 هزار تومانی .پکیج های ویژه .با ما تماس بگیرید

 این کارت جهت آشنایی شما سروران با خدمات  کلینیک پوست ومو و لیزر آسمان و با هدف .بهترین خدمات رسانی .جهت رفا حال شما مراجعین محترم صادر گردیده است .مبلغ کارت تخفیف 50 هزار تومان میباشد .شما میتوانید با ثبت نام ودریافت کد تخفیف از خدمات این پکیج (زیر بغل و بیکینی و ساقه پا بادستگاهه الکس )  تا مبلغ 50 هزار تومان به صورت رایگان استفاده نمایید .لطفا جهت استفاده از نخفیف پکیج مورد نظر همین امروز جهت دریافت کد تخفیف و بعد ازز دریافت  با تماس تلفنی با کلینیک جهت رزرو هماهنگی لازم را به عمل بیاورید.

لطفا جهت دریافت کد تخفیف روی ادامه مطالب کلیک نمایید. و همچنین میتوانید همین الان با شماره 44232320 تماس حاصل نمایید.

از آنجا که یکی از متداولترین و بهترین روش های درمان، لیزر موهای زاید صورت و بدن می باشد، ابتدا به شرح این روش و طریقه و چگونگی انجام آن می پردازیم و در ادامه انواع راه های دیگر رفع موهایی زائد را بررسی می کنیم.

لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد با لیزر روش غیرتهاجمی و مفید رفع یا کاهش موهای زائد صورت یا بدن است که پس از استفاده پوست را در مقایسه با روشهای دیگر  صاف‌تر و لطیف‌تر می‌کند. با این تکنیک ملایم می‌توان موی قسمت‌های بزرگ‌تری از بدن را به شیوه‌ای مؤثر و در عین حال با حداقل ناراحتی و بی نیاز از استراحت و خارج نشدن از منزل از بین برد. امروزه از بین بردن موهای زائد صورت و بدن با لیزر یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود.

موهای تیره‌تر نور لیزر بیشتری را جذب می‌کنند و پوست روشن‌تر انتقال بهتر نور لیزر به فولیکول مو را ممکن می‌سازد. سن، نژاد، داروی مصرفی، میزان هورمون‌ها و ناحیه مورد نظر بدن بر طول، زبری و رنگ مو تأثیر می‌گذارند و این عوامل نیز به نوبه خود نتایج از بین بردن موهای زائد با لیزر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

انواع

از وسیله‌های گوناگونی برای رفع موی زاید با لیزر استفاده می‌شود، در روش‌ قطعی از بین بردن موهای زائد پرتو لیزر با انرژی پایین برای ناتوان سازی و تخریب فولیکول‌های رشد فعال مو به کار برده می‌شود. متغیرهای زیر بر نتیجه درمان با لیزر یا دیگر روش های از بین بردن موهای زاید تأثیر می‌گذارند:

 • رنگ پوست
 • ضخامت و رنگ مو
 • ناحیه تحت درمان (بطور مثال رفع موهای زائد بدن، صورت، ناحیه تناسلی، زیر بغل، کشاله ران و …)
 • نوع دستگاه لیزر (پزشک با در نظر گرفتن عوامل فوق بهترین دستگاه لیزر را برای شما تجویز می کند)
 • طول موج و فلوئنس (انرژی بر واحد سطح) به کار برده شده
 • عرض پالس
 • دمای پوست
 • زمان‌بندی جلسه درمان

پزشک بسته به نوع پوست، رنگ و ضخامت مو، بزرگی و محل ناحیه تحت درمان لیزر موهای زائد، و زمان‌بندی جلسه‌های درمان یکی از وسایل زیر یا ترکیبی از آنها را به کار می‌گیرد:

 • لیزر روبی (یاقوت)
 • لیزر الکساندرایت
 • لیزر دایود
 • لیزر Nd:YAG
 • سیستم نور پالسی شدید

روش انجام

در رفع موهای زائد با لیزر برای جلوگیری از آسیب قرنیه یا شبکیه، چشم‌بند محافظ روی چشم قرار داده می‌شود. موی بخش مورد نظر در صورت لزوم به گونه‌ای اصلاح می‌شود که بلندی آن از چند میلی‌متر روی پوست بیشتر نباشد. ژل سرد یا ابزار سرد کننده مخصوصی برای محافظت از لایه‌های خارجی پوست به کار گرفته می‌شود که علاوه بر اثر حفاظتی، به دلیل تسهیل نفوذ نور لیزر درون پوست بر کارآمدی روش از بین بردن موهای زائد با لیزر نیز می‌افزاید.

در متداول‌ترین و جدیدترین روش لیزر مو زائد از پرتو لیزر با انرژی پایین استفاده می‌کنند که مطابق با رنگ پوست، ضخامت و محل رویش مو تنظیم می‌شود. در وهله نخست واکنش بیمار با هدایت نور پالسی آزمایشی به ناحیه مورد نظر بررسی می‌شود. پرتو لیزر با انرژی پایین از پوست می‌گذرد و توسط رنگدانه‌های تعدادی از فولیکول‌های رشد فعال مو جذب می‌شود. ناحیه تست شده معاینه می‌شود تا اطمینان حاصل گردد که تنظیمات به درستی انجام شده‌اند و واکنش شدیدی به این روش درمان موهای زائد وجود ندارد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن تست، پرتو لیزر با انرژی پایین به صورت منظم نقطه به نقطه روی سراسر ناحیه مورد نظر تابانده می‌شود و به سرعت و بطور دائمی فولیکول‌های رشد فعال مو را ناتوان می‌سازد. لیزر موهای زائد فولیکول‌های مو را در مرحله سکون تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

پس از اتمام عمل از بین بردن موهای زائد با لیزر، کمپرس یخ، آب سرد یا لوسیون یا پماد ضدالتهاب برای تسکین ناحیه درمان شده و کاهش ناراحتی در اختیار مراجع قرار داده می‌شود. نتایج بهینه پس از چند جلسه به دست می‌آید، معمولاً در ابتدا 3 تا 8 جلسه لازم است، اما انتظار می‌رود پس از مدتی، به ویژه در صورت ترشح هورمون‌های اندوژنوس (درون‌زا) یا مصرف هورمون‌های اگزوژنوس (Exogenous)، نیاز به مراجعه‌های بیشتر باشد. اکثر جراحان با در نظر گرفتن عوامل ذیل توصیه می‌کنند که بین هر دو جلسه درمان رفع موهای زائد چهار تا هشت هفته فاصله باشد:

 • سن، جنسیت، نوع مو و الگوی رشد مو
 • ناحیه تحت درمان
 • لیزر یا وسیله مبتنی بر نور انتخاب شده

تعداد جلسات مورد نیاز درمان

روش لیزر درمانی به فرآیند رشد پیازهای مو در چرخه رشد آنها آسیب وارد می کند. متاسفانه، تمام پیازهای مو دارای زمان بندی مرحله رشد یکسان نیستند،علاوه بر این تعداد جلسات بستگی به درمان مورد نیاز بیمار و شرایط پوست وی نیز دارد.

برنامه درمانی با توجه به نوع رفع موهای زائد متفاوت است، اما معمولاً از 6 تا 8 جلسه درمانی برای شانه ها و زیر بغل و 8 تا 10 جلسه درمانی برای گردن و ناحیه بالای آن نیاز است.

درمان لیزر می بایست توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود. متخصصان ما در این مرکز در حدود 10 سال در حوزه رفع موهای زائد با لیزر تجربه دارند و دارای مجوزها و گواهینامه های معتبر بین المللی برای انجام این کار هستند.

ماندگاری و دوام

این روش از بین بردن موهای زائد، دائمی می باشد اما کسب این نتیجه پس از سپری شدن سه تا هشت جلسه به دست می‌آید تا اطمینان حاصل شود که تمام فولیکول‌های رشد فعال مو کاملاً تخریب شده‌اند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه و درمان قطعی سعی کنید بهترین  مرکز لیزر موهای زائد بدن و صورت را انتخاب کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.